Pīlēns: “Apvienotajam sarakstam” nebūtu iebildumu pieņemt piedāvājumu darboties kopā ar “Jauno vienotību”

“Apvienotajam sarakstam” nebūtu iebildumu darboties kopā ar “Jauno Vienotību”, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja “Apvienotā saraksta” līderis Uldis Pīlēns.

“Mēs redzam sabiedrības noskaņojumu šajās vēlēšanās. Šobrīd tas noskaņojums Latgales reģionā liek mums aizdomāties par procesiem, par tempiem reformām, liek aizdomāties, ka Latgalē nepieciešama citādāka uzrunas un iesaistības forma,” sacīja Pīlēns.

“Vēlētāju viennozīmīgs uzvarētājs ir “Jaunā Vienotība”, līdz ar to JV ir gan tiesības, gan pienākums deleģēt savu Ministru prezidenta kandidātu. “Apvienotā saraksta” biedru vidū nebūtu iebildumu darboties kopā ar JV un viņu izvirzīto Ministru prezidenta kandidātu,” atzina Pīlēns.

Pēc viņa teiktā, Nacionālajai apvienībai, “Apvienotajam sarakstam” un “Jaunajai Vienotībai” būtu jāveido kodols: “Teorētiski ir iespējams izveidot šo koalīciju ar trijām partijām. Krīzes laikos, protams, ir labāk,ja koalīcijas, valdības darbu atbalsta pēc iespējas vairāk likumdevēju.”

“Mums priekšā ir divas diezgan smagas ziemas, cilvēkiem, uzņēmumiem, kopējai eksportspējai, tirgum, enerģētikai. Tas ir tāds jautājumu loks, kur, manuprāt, ne tikai pozīcijas, bet arī opozīcijas partijām būtu jāsadarbojas ļoti konstruktīvi,” sacīja Pīlēns.

Foto: F64