Piensaimnieki vairs nesaņems atbalstu no valdības puses – kompensāciju laiks beidzies

Piensaimniekiem kompensāciju laiks ir beidzies, otrdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Ministru prezidenta Laimdota Straujuma.

Komentējot situāciju, kurā piena nozares pārstāvji izsaka pārmetumus valdībai par to, ka tā viņus ir aizmirsusi un neizrāda nekādu interesi, Straujuma atgādina, ka pagājušajā gada nogalē valsts piensaimniekiem piešķīra 13 miljonus un papildus piena nozare saņēmusi arī atbalstu no Eiropas Savienības (ES), kā arī papildus šī gada budžetā piešķirti līdzekļi lauksaimnieku maksājumiem.

“Zemkopības ministrs šobrīd nav vērsies valdībā ar situācijas dramatismu. Un ņemot vērā jau piešķirto atbalstu apmēru, kompensāciju laiks piensaimniekiem vienkārši ir jau beidzies,” sacīja Straujuma.
Premjere norādīja, ka papildus atbalstu piena nozarei jāmeklē Zemkopības ministrijas iekšējās rezervēs, jo no valsts piensaimniekiem vairs neesot paredzēts atbalsts.

Jau vēstīts, ka kopš Krievijas embargo ieviešanas pārtikas produktiem, situācija piena nozarē Latvijā aizvien ir kritiska un valdība neizrāda nekādu interesi par nozarē notiekošo

Jau rakstīts, ka Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.