Pie Saeimas protesta akcijā pulcējas vairāki simti mediķi

Ceturtdienas rītā pie Saeimas protesta akcijā pulcējas vairāki simti mediķi.

Izvietojot pie Saeimas sveces, Latvijas Jauno ārstu asociācijas prezidents Artūrs Šilovs piketā norādīja, ka “līdz vakaram šodien nomirs 79 cilvēki. 13 no tiem nāve būtu novēršama, ja būtu kvalitatīva veselības aprūpe”. Pēc tam tika ieturēts klusuma brīdis.

Latvijas Jauno Ārstu asociācija, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO, vairākas citas Latvijas pacientu un medicīnas darbinieku organizācijas aicināja uz protesta akciju laukumā pie Saeimas ēkas, lai protestētu pret nepietiekamo veselības aprūpes finansējumu, kā rezultātā veselības aprūpe Latvijas iedzīvotājiem strauji kļūst nepieejama un aug pacientu līdzmaksājumi veselības aprūpes pakalpojumiem.

Amatpersonām izvirzītās prasības atbilst jau iepriekš pašu politiķu apstiprinātajiem dokumentiem:

– šī gada budžeta ietvaros veselības aprūpes izdevumiem jāsasniedz 12% apmēru no valsts budžeta izdevumiem (papildu ~140 mljn. eiro),
– 2024. gada budžeta ietvaros nepieciešams nodrošināt veselības aprūpes finansējumu 15% apmērā no valsts budžeta izdevumiem (papildu ~310 mljn. eiro).
– šos līdzekļus jāiegulda sabiedrības veselības pamatnostādņu realizācijai, kā arī pacientu līdzmaksājumu un rindu uz medicīnas pakalpojumiem mazināšanā.

Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece uzsvēra, ka gadījumā, ja valdība viņus nesadzirdēs un ja nākamā gada budžetā faktiskā un reālā nauda veselības aprūpes budžetam būs mazāka, tad rudenī tiks rīkots plašāka mēroga streiks.

Foto: F64