Pie Izglītības ministrijas protestēs pret skolu pāreju uz latviešu valodu

Pirmdien, 23. oktobrī, pie Izglītības ministrijas ēkas Vecrīgā pusdienlaikā Latvijas Krievu savienība rīkos protesta akciju pret plāniem par skolu piespiedu pāreju uz latviešu valodu. Savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs paredz, ka piketā varētu piedalīties ap 150 cilvēku.

Šīs akcijas mērķis ir krievu valodas aizsardzība un tajā paudīs iebildumus „pret vardarbību izglītības sistēmā”, „par mācībām dzimtajā valodā” un „par brīvu izvēli par mācībvalodu proporcijām”.

“Mēs gribam dot ministrijai divas dienas, lai vēlreiz pārdomātu šo uzdevumu. Mūsu prasības ir sekojošas: mēs uzskatām, ka jebkādas reformas ir iespējamas tikai tad, ja būs nodrošināta iespēja izmantot krievu un citu mazākumtautību valodas mācību gaitā vispārizglītojošajos priekšmetos,” sacīja Mitrofanovs.

Tāpat Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs norāda uz nepieciešamu ieviest regulējumu par mācību valodas izmantošanas proporciju brīvu izvēli.

„Mūsu priekšlikums ir lai pašas skolas, skolas padomes, vecāki un pašvaldības varētu izvēlēties, kādās proporcijās starp valsts valodu un mazākumtautību valodām un svešvalodām varētu būt katrā skolā,” pauda Mitrofanovs.

Jau vēstīts, ka izglītības ministrs Kārlis Šadurskis iepriekš paziņoja, ka 2020./2021.mācību gadā vispārizglītojošajās vidusskolās visus vispārizglītojošos mācību priekšmetus iecerēts mācīt tikai latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus.

Foto: Saeimas kanceleja