Pie Brīvības pieminekļa atzīmēs Latvijas dalības NATO desmitgadi

Sestdien pie Brīvības pieminekļa notiks svinīgs pasākums par godu 10.gadadienai, kopš Latvija pievienojās pasaulē spēcīgākajai militārajai aliansei Ziemeļatlantijas līguma organizācijai (NATO), portāls «Apollo» uzzināja Aizsardzības ministrijā (AM).

Pasākumā, kas sāksies plkst.12, piedalīsies valsts augstākās amatpersonas, Nacionālo bruņoto spēku vadība, ārvalstu aizsardzības atašeji, uzrunas teiks Valsts prezidents Andris Bērziņš un aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS). Pasākuma apmeklētāji varēs vērot svinīgo Godasardzes maiņu, kā arī Nacionālo bruņoto spēku orķestra un Godasardzes rotas defilē priekšnesumus.

AM aicina iedzīvotājus apmeklēt arī citus Latvijas dalības NATO desmitgadei veltītos pasākumus.

Rīgā un Liepājā no plkst.13 līdz 15 publiskai apskatei tiks atvērti Jūras spēku flotiles kuģi. Rīgā, Daugavgrīvā, Birzes ielā 1c būs iespēja apmeklēt jaunos patruļkuģus «Skrunda», «Cēsis», «Viesīte» un «Jelgava», kā arī štāba un apgādes kuģi «Varonis». Savukārt Liepājā, 84.piestātnē varēs aplūkot mīnu kuģus – «Viesturs» un «Rūsiņš», štāba un apgādes kuģi «Virsaitis», kā arī ūdenslīdēju komandas aprīkojumu, jūras novērošanas un naftas seku likvidācijas mobilās vienības.

Rīgas Valsts 2. imnāzijā norisināsies Latvijas dalībai NATO veltīts debašu turnīrs. Pasākums pulcēs 150 labāko debatētāju no Latvijas skolām, kuri diskutēs par to, kā dalība NATO ir ietekmējusi Latvijas ārējo drošību. Debašu turnīra uzvarētājus apbalvos aizsardzības ministrs.

Liepājas Latviešu biedrības nama foajē no 29.marta līdz 6.aprīlim varēs aplūkot NATO desmitgadei veltītu fotoizstādi. Fotogrāfiju autori ir gan Jūras spēku flotiles karavīri, gan Rekrutēšanas un jaunsardzes centra un citi fotogrāfi.

Pirmdien, 31.martā plkst.9 visās bruņoto spēku vienībās svinīgi tiks pacelts NATO karogs.