Pērn bija trakāk par reketieru laikiem, kad līdzi bija jānēsā ierocis

Pērn bija trakāk par reketieru laikiem, kad līdzi bija jānēsā ierocis

 Tā dēvētie treknie gadi tirgotājiem izvērtās jautri, tā vaļsirdīgi atzīst pazīstamais uzņēmējs Raimonds Gerkens. Savukārt pagājušais gads bijis trakāks par 90.gadu reketieru laikiem, kad līdzi bija jānēsā ierocis. 

«[..] Tagad jāpiemērojas apstākļiem. Kad valsts «mazināja, grieza un šķērēja nost», daudzos uzņēmumos nācās darīt tāpat un mācījās tērēt tikai nopelnīto, nevis aizņemto. Pie «Gerkena & Co» treknajā periodā strādāja 600 cilvēki, tagad 200 darbinieki, bija 40 veikali, no tiem desmit aizvērām. Krīzes gados cietām arī zaudējumus, jo tad uzdevums bija izdzīvot, sagaidīt jēdzīgākus laikus. Grūtais posms ir sekmīgi pārvarēts, aiz loga jau redzam saulīti – kā atdzīvojas daba, tā arī tirdzniecība. Atklāti runājot, pat reketieru laikos, kad 90. gados vajadzēja nēsāt līdzi pistoli, nebija tik traki kā pagājušogad,» intervijā «Latvijas Avīzei» saka Gerkens.

Uzņēmējs atzīst, ka piedzīvoti grūti laiki, tomēr sūdzēties viņš negrib. «[..] Te nācies pārdzīvot visvisādas grūtības, teiksim, Ķīnas tekstilpreču ieveduma aizliegšanu, kad iestājāmies Eiropas Savienībā, pēc tam vispārējo ekonomisko krīzi, bet cerība allaž paliek un mirst pēdējā,» norāda viņš.

Lai gan nācies atlaist lielu daļu darbinieku, Gerkens uzsver, ka viņa nodarbinātie ir viņam uzticīgi, raksta Apollo.lv.

«Man no apakšas līdz augšai nav iemesla sūdzēties par kadru mainību, kādi 80 – 90% kolektīva ir uzticīgi un strādā ilgus gadus, sevišķi veikalu vadība. Tad arī man ir stipri vieglāk.»