Pēc tā, kas notika 9. un 10. maijā, iekšlietu ministre nevar saglabāt savu amatu, uzskata Dzintars

Nacionālās apvienības Saeimas frakcija un valde lēmusi pieprasīt Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam atbrīvot no amata iekšlietu ministri Mariju Golubevu saistībā ar situāciju 9. un 10. maijā. “Jaunā Vienotība” un “Konservatīvie” uz šo ultimātu reaģējuši nogaidoši – gaida, kad no komandējuma Kanādā atgriezīsies premjerministrs Krišjānis Kariņš, bet “Attīstībai/”Par!”” līderi Nacionālo apvienību apsūdz nevajadzīgā valdības destabilizēšanā. Nacionālās apvienības vadītājs Raivis Dzintars intervijā “Neatkarīgajai” norādīja, ka ja premjers un koalīcijas partneri šajā jautājumā neņems vērā Nacionālās apvienības viedokli, partijas valde neredz iespēju turpināt darbu šajā valdībā un lems par savu ministru atsaukšanu.

“Manuprāt, tieši šī bezatbildība un neizdarība 9. un 10. maijā bija tā valdības šūpošana. Ar to atbildīgajām amatpersonām bija jārēķinās, ka tam būs politiskas sekas. Nacionālajai apvienībai nevar pārmest neiešanu uz kompromisiem. Mēs esam ilgstoši un stabili pastāvējuši uz saviem pamatprincipiem, bet vienlaikus bijuši arī uzticams koalīcijas partneris, kas ļoti daudzos koalīcijas iekšējo domstarpību gadījumos nodrošinājis līdzsvaru, bet kompromisus par tautas svētumiem un valsts pamatiem mēs nepieļaujam,” sacīja Dzintars.

Vaicāts, vai “Attīstībai/”Par!”” rindās redzams kāds cits iekšlietu ministra amata cienīgs kandidāts, Dzintars pauda: “Es nedomāju, ka šobrīd no mūsu puses būtu jānodarbojas ar kandidātu meklēšanu. Tas ir principiāls jautājums. Pēc tā, kas notika 9. un 10. maijā, iekšlietu ministre nevar saglabāt savu amatu. Nevar šādi notikumi palikt bez sekām, tam ir gan praktiska, gan simboliska nozīme. Tam jābūt mācībai visām nākamajām politiskajām paaudzēm, lai tas nekad vairs neatkārtotos.”

“Tajā pašā laikā es saprotu, ka būtu mērķtiecīgi saglabāt esošo valdību. Protams, saglabājot esošās atbildības sfēras, to izdarīt ir daudz drošāk. Domāju, ka mēs būsim gatavi uzklausīt citu kandidātu no “Attīstībai/”Par!”” puses, ja viņi nonāks līdz šim lēmumam,” piebilda politiķis.

“Tas, ko 9. un 10. maijā ikviens Latvijai lojāls cilvēks bija spiests piedzīvot savā valstī, ir nepieņemami. To nevaram uzskatīt par ikdienišķu negadījumu, par ko politiskā atbildība aprobežojas ar simbolisku kritiku un solījumu laboties. Jāizdara viss iespējamais, lai šāda situācija nekad vairs neatkārtotos, ” iepriekš norādīja Nacionālās apvienības vadītājs Raivis Dzintars.

Foto: Saeimas kanceleja