Pavļuts: Vakcinācijas process atspoguļo dažādas uzkrātas problēmas Latvijas sabiedrībā

Visticamăk, oktobrī nonāksim pie tā, ka pret Covid-19 varēs vakcinēt arī bērnus no 5 gadu vecumam, šorīt intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” atzina veselības ministrs Daniels Pavļuts.

“Mēs turpināsim izmantot visas pieejamās metodes, lai izglītotu par vakcinēšanos un atspēkotu mītus. Mēs neatstāsim nevienu akmeni nepaceltu,” norādīja Pavļuts.

Pēc viņa teikta, Vakcinācijas process atspoguļo dažādas uzkrātas problēmas Latvijas sabiedrībā. Pandēmijas laikā sāpīgi atsities finansējuma trūkums veselības aprūpē.

“Arī visa uzkrātā neticība pret valsts varu, varbūt pat daļēji mantota no padomju laikiem… Varbūt, ka mēs vēl neesam izdzīvojuši šo pārejas periodu no totalitāras, autoritāras [valsts] sabiedrības uz brīvu demokrātiju, uz indivīda atbildību un solidaritāti tai pašā laikā,” sacīja ministrs.

Tikmēr Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati liecina, ka pēdējās nedēļas laikā pret Covid-19 pilnībā vakcinēto Latvijas iedzīvotāju īpatsvars pieaudzis par aptuveni 1,25 procentpunktiem.

Foto: Saeimas kanceleja