“Pasažieru vilciens” ar jauno elektrovilcienu iepirkumu nesteidzas

Atskatoties uz neveiksmīgo vilcienu iepirkumu sāgu, “Pasažieru vilciens” patlaban nesteidzas sākt jaunu elektrovilcienu iepirkumu, tā šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” apstiprināja “Pasažieru vilciena” (PV) valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

Lubāns norādīja, ka uzņēmums patlaban nesteidzas sākt jaunu iepirkumu, par iemesliem minot atsevišķu valstu ekonomisko situāciju, tiesvedību bagāžu un uzņēmuma finansiālo situāciju.

“Ņemot vērā iepriekšējos iepirkumus, mēs gaidām brīdi, kad varēsim šo iepirkumu veikt. Tāpat ir jāsaprot tas, ka mums pašreiz nav pieejams Kohēzijas fonda līdzfinansējums elektrovilcienu iegādei un mums šī nauda ir jāaizņemas tajā brīdī, kad tas ir pēc iespējas izdevīgāk,” sacīja Lubāns.

Komentējot Rīgas sabiedriskā transporta cenu pieaugumu, kas sabiedrībā radījis satraukumu par iespējamo biļešu celšanos arī pasažieru vilcienos, Lubāns apstiprināja, ka biļešu cenas vilcienos nepieaugs.

Pašlaik, lai nodrošinātu pasažieru ērtības, PV strādā pie zonu sistēmas izstrādes biļešu pārdošanā, kas paredz ērtāku biļešu iegādi internetā un tirdzniecības automātos.

“Jaunais zonu princips nav orientēts uz biļešu cenu pieaugumu,” norādīja Lubāns, piebilstot, ka atsevišķos maršrutos biļešu cena varētu pat samazināties.

Jau vēstīts, ka no 1. februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā, turpmāk viens brauciens maksās 1,15 eiro, savukārt biļete pie vadītāja 2 eiro. Rīgas mērs Nils Ušakovs RD lēmumā vaino valdību, kas, pēc mēra vārdiem, pēdējā brīdī izlēmusi neatbalstīt opozīcijas priekšlikumu par dotāciju piešķiršanu nerīdziniekiem.