Pārtrauc kažokādu tirdzniecību 6000 apģērbu veikalos pasaulē

”Inditex”, starptautiskais apģērbu koncerns, kam pieder 6000 veikalu visā pasaulē, pilnībā atteicies no kažokādu tirdzniecības ētisku apsvērumu dēļ. ”Inditex” koncernam pieder arī 13 veikali Latvijā, ieskaitot tādus zīmolus kā ”Zara”, ”Bershka”, ‘”Stradivarius”, ”Pull&Bear” un ”Massimo Dutti”.

Šis solis atzīmē ”Inditex” pievienošanos ”Fur Free Retailer” programmai, kas nozīmē parakstīt vienošanos par kažokādu tirdzniecības aizliegumu savos veikalos. ”Fur Free Alliance”, apvienība, kas rūpējas par šīs programmas veidošanu un attīstīšanu, pauž patiesu gandarījumu par ”Inditex” pievienošanos. Kā zināms, ”Intidex” ir viens no pasaulē lielākajiem apģērbu mazumtirdzniecības koncerniem. Ar šo soli ”Inditex” ir parādījis, ka vēlas kļūt par nozares vadošo koncernu dzīvnieku aizsardzības jautājumos.

”Fur Free Alliance” pārstāvji cer, ka ”Inditex” rīcība kalpos par skaidru mājienu pārējai modes industrijai, ka kažokādu tirdzniecība nav pieļaujama ētisku apsvērumu dēļ, tādējādi laika gaitā panākot kažokzvēru audzēšanas pārtraukšanu.

Latvijā ”Fur Free Retailer” programmu pārstāv dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācija ”Dzīvnieku brīvība”. Šī gada janvārī ”Dzīvnieku brīvība” kopā ar lielākajām Latvijas dzīvnieku un vides aizsardzības organizācijām dibināja apvienību ”Sabiedrība pret kažokādām”, kas rosina publisku diskusiju par kažokzvēru audzēšanas aizliegšanu Latvijā.

BNA Latvia