Par Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieku iecelts Toms Platacis

Saeima sēdē ceturtdien, 28. septembrī, atbalstīja Toma Platača iecelšanu Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieka amatā. Iepriekš Platača kandidatūra dienesta vadībai atbalstīta valdībā.

Platača iecelšanu dienesta vadītāja amatā atbalstīja 66 Saeimas deputāti, 18 bija pret; neviens balsojumā neatturējās. Platacis FID priekšnieka amatā iecelts uz pieciem gadiem.

Kā zināms, augustā noslēdzās atklātais konkurss uz Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka amatu. Par tā uzvarētāju kļuvis Toms Platacis.

Toma Platača līdzšinējā darbavieta ir FID, kurā viņš no 2019. gada ieņēmis dažādus amatus, tai skaitā kopš 2022. gada vidus bijis FID priekšnieka pienākumu izpildītājs. Viņš bijis arī Stratēģiskās analīzes nodaļas vadītājs, Sadarbības koordinācijas nodaļas vadītājs un no 2020. gada – FID priekšnieka vietnieks. Pirms tam konkursa uzvarētājs strādājis advokātu birojā Deloitte Latvia par juristu.

Konkursa uzvarētājs Latvijas Universitātē ieguvis profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnē un jurista kvalifikāciju. Papildus tam T. Platacis 2021. gadā kļuvis par sertificētu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas speciālistu.

Konkursa trešajā kārtā, kuras ietvaros tika pārbaudītas pretendentu vadības kompetences (pārmaiņu vadīšana, lēmumu pieņemšana, stratēģiskais redzējums, komandas vadīšana, rezultātu sasniegšana), T. Platacis visās ieguva augstu novērtējumu – “ļoti labi”.

FID ir neatkarīga, Ministru kabineta pārraudzībā (institucionālo pārraudzību īsteno ar iekšlietu ministra starpniecību) esoša vadošā iestāde noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā, un tās mērķis ir novērst iespēju izmantot Latvijas Republikas finanšu sistēmu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai un terorisma un proliferācijas finansēšanai.

Foto: Ārlietu ministrija