Palīdzībai Ukrainai izlietoti jau 3,2 miljoni no cilvēku saziedotā

Patlaban no vairāk nekā sešiem miljoniem eiro palīdzībai Ukrainai novirzīti 3,2 miljoni eiro, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja organizācijas vadītāja Rūta Dimanta.

Viņa skaidroja, ka ir trīs virzieni, kā ziedotā nauda tiek izlietota. Pirmais ir palīdzība Ukrainas teritoriālās aizsardzības spēkiem, bet sadarbībā ar Aizsardzības ministriju tiek skatīts, kas ir tās lietas, ko varam iegādāties Ukrainas aizsardzībai, piemēram, zābakus, degvielu, dronus u.c.

“Otrs virziens, kas ir sadarbībā ar Ārlietu ministriju un goda konsuliem, vēstniecību Ukrainā, ir civilā humānā palīdzība. Pašvaldības no Ukrainas sūta vajadzības, mēs tās apkopojam un to, ko varam, sūtam. Trešais virziens ir palīdzēt cilvēkiem, kas bēguši no kara. “Ziedot.lv” birojā izveidots bēgļu centrs, kur sagaidām ar sagaidīšanas paku, kur ir higiēnas lietas, SIM kartes, dāvanu kartes 50 eiro vērtībā pārtikas veikalam vai aptiekai,” sacīja Dimanta.

Dimanta arī informēja, ka katru nedēļu tiek sagatavota atskaite par precēm, kas iepirktas šī ziedojuma ietvaros.

Lai sniegtu vienotu palīdzību Ukrainai un Ukrainas bēgļiem, darbojas Latvijas nevalstiskā sektora izveidota tīmekļvietne www.ukraine-latvia.com. Platformā “Ziedot.lv” Ukrainas cilvēkiem saziedoti vairāk nekā seši miljoni eiro.