Pagarinās ārkārtējo situāciju un plānveida veselības aprūpes pakalpojumu ierobežojumus

Valdība nolēmusi pagarināt ārkārtējo situāciju no pašreiz noteiktā 11. janvāra līdz 7. februārim, informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers norādīja uz jaunāko statistiku, kas liecina, ka pēdējo septiņu dienu laikā no Covid-19 vidēji dienā mirst 17 cilvēki: “Tie ir 17 cilvēki, kuri neatgriezīsies mājās, kuri ir zaudējums savām ģimenēm, draugiem, tuviniekiem un valstij kopumā. Tās ir 17 traģēdijas, kuras ir jānovērš, lai tas neturpinātos.”

“Ārkārtējā situācija tiks pagarināta. Būs jālemj arī par to, kas notiek ar tirdzniecības ierobežojumiem. Tie ir līdz 11. janvārim. Gada sākumā valdībai būs jāuzklausa informācija par mobilitātes datiem, epidemioloģiskajiem datiem, un tad lemsim,” sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Valdība arī varētu noteikt prasību, kad aviosatiksme ar Lielbritāniju tiks atjaunota, – aviopasažieriem no Lielbritānijas, ierodoties Latvijā, uzrādīt negatīvu Covid-19 testu.

Savukārt Viņķele informēja, ka Veselības ministrija rosinās arī pagarināt termiņu, kurā ierobežoti plānveida stacionārie veselības aprūpes pakalpojumi, no 4. janvāra līdz 17. janvārim.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks atgādināja, ka par epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpumiem ir paredzēti sodi fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 5000 eiro.

“Lai kontrolētu plānotos ierobežojumus, plānojam mobilizēt spēkus kopā ar pašvaldību policijām, bruņotajiem spēkiem un robežsardzi. Valsts policijā svētku nebūs – cilvēki tiek atsaukti no atvaļinājumiem. Aicinu ļoti nopietni attiekties pret šiem ierobežojumiem,” sacīja Ruks.

Ministru kabinets un eksperti turpina darbu, lai vienotos par skaidrām regulējuma detaļām. Nākamā Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēde plānota šodien, 30. decembrī.

Foto: Valsts kanceleja