Pagājis vairāk nekā gads, kopš Meroni atcelts no arestētas mantas pārvaldīšanas

Ir pagājis vairāk nekā gads kopš Rīgas apgabaltiesa atcēlusi bijušo Šveices advokātu Rūdolfu Meroni no t.s Lemberga lietā arestētās mantas pārvaldīšanas un uzlikusi par pienākumu viņam nodot to glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai. Lai arī nesen ir sākts kriminālprocess par Meroni iespējamām nelikumīgām darbībām, pārvaldot Lemberga mantu, arestētā manta no Meroni joprojām nav pārņemta.

Kā zināms, pērn 17. augustā Rīgas apgabaltiesa atcēla Meroni no kriminālprocesā arestētās mantas glabāšanas, par pamatu minot kriminālprocesu pret pašu Meroni par viņam uzticētās mantas iespējamu izšķērdēšanu. Un šogad, 4. augustā, tika paziņots, ka Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē (ONAP) sākts kriminālprocess par Rūdolfa Meroni rīcību. Policijā ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18. nodaļas — noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu.

Lai arī pērn Rīgas apgabaltiesa atcēla Meroni no kriminālprocesā arestētās mantas glabāšanas, par pamatu minot kriminālprocesu pret pašu Meroni par viņam uzticētās mantas iespējamu izšķērdēšanu, Meroni nekādu mantu nav nodevis, un attiecīgi arī Nodrošinājuma valsts aģentūra neko nav pārņēmusi.

Kā zināms, pats Lembergs tiesas procesa laikā vairākkārt tiesu aicināja pieņemt šādu lēmumu, paužot aizdomas, ka Meroni varētu būt izsaimniekojis šos īpašumus. Lembergs norādījis, ka Meroni no arestētas mantas līdzekļiem finansē Ventspilī bezmaksas propagandas avīzi, portālu BNN, Jauno Konservatīvo partiju, Artusu Kaimiņu un papildus tam visam iegādājas arī helikopterus, mājas Krētā u.tml.

Tāpat viņš uzsvēra to, ka Meroni 13 gadu laikā procesa virzītājam prokuroram un Rīgas apgabaltiesai par “arestētās” mantas stāvokli, apsaimniekošanu, glabāšanu nav sniedzis nevienu atskaiti: “Meroni 13 gadu laikā par “arestētās” mantas glabāšanu nav samaksāts neviens santīms, cents vai franks. Meroni – vienīgais advokāts pasaulē, kurš kalpo Latvijas valstij par velti. Padomājiet, kāpēc?”

Lai arī varētu paredzēt, ka gada laikā mantas pārņemšanai vajadzēja jau notikt, “Neatkarīgā” gada jubilejas dienā, jautājot Nodrošinājuma valsts aģentūras direktorei Ramonai Innusai, vai NVA jau ir izpildījusi Rīgas apgabaltiesas 2020. gada 17. augusta lēmumu un pārņēmusi no Meroni glabāšanā t.s. Lemberga lietā arestēto mantu, saņēmusi atbildi, ka “Meroni nav izpildījis minēto tiesas nolēmumu.”

Kā savulaik publiski paziņoja pats Meroni, šīs mantas vērtība esot ap 300 miljoniem ASV dolāru, un, ņemot vērā, ka Meroni mantas vērtību nedrīkstēja samazināt, tad tai arī šobrīd vajadzētu būt vērtai ap 300 miljoniem. Tas gan ir maz ticams, ņemot vērā, ka par iespējamo izšķērdēšanu Valsts policija pēc Rīgas apgabaltiesas norādījuma ir uzsākusi kriminālprocesu pret Meroni.

Foto: F64