Pabriks par Eiropas Savienības Padomes 2015.gada prezidentūras izmaksām

Latvijā Eiropas Savienības Padomes prezidentūras laikā 2015.gadā ieradīsies Eiropas un pasaules valstu augstas amatpersonas, un tās tiksies arī ar mūsu vadītājiem, laikrakstam «Latvijas Avīze» sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

«Lisabonas NATO samitā, piemēram, ieradās ASV prezidents Obama un uzreiz devās vizītē arī pie pasākuma saimnieka Portugāles prezidenta. Līdzīgā kārtā Latvija, tērējot mazāku enerģiju, prezidentūras laikā uzturēs šādus divpusējus kontaktus – paralēli. Veidot attiecības, risināt jautājumus varēs arī Rīgas un citas pašvaldības,» skaidroja Pabriks.

Ministrs norāda, ka budžets prezidentūras rīkošanai sāk «tikšķēt» šogad, un šajā gadā sekretariātam atvēlēs 43 tūkstošus latu. Kopējā izdevumu summa augs pa gadiem, līdz sasniegs maksimumu 2015. gadā. Es samērā pārliecinoši teikšu, ka būsim tuvāk apakšējam nosauktajam skaitlim – 45 milj. latu, bet tālāk no augšējiem 105 miljonu «griestiem», rakstaApollo.lv.

Ministrs gan norādīja, ka šobrīd būtu grūti prognozēt, cik kādu summu Latvija iztērēs līdz 2015.gada vidum, kad budžets tiks slēgts prezidentūras beigu dēļ.

Atbildot uz jautājumu, ka Latvija nevar atļauties tērēt tik lielu naudas summu, Pabriks norādīja, ka septiņos budžeta gados Latvija no Eiropas Savienības saņēmusi vairākus miljardus.

Pabriks uzskata: «Ja gribam būt pilntiesīga dalībvalsts, ja vēlamies, lai mūs ciena kā jebkuru citu Eiropas zemi, tad diez vai varam atļauties kļūt pirmie ES vēsturē, kuri ieradīsies Briselē un sacīs – diemžēl negribam ES prezidentūrai tērēt sava budžeta līdzekļus, lai citi uzņemas mūsu vietā. Citi uzņemsies, bet tad neprasiet par Latvijas prioritātēm un Latvijas vienlīdzību savienībā.»

Autors: Apollo.lv