Pabriks: Ja notiks lielāka amatu pārdale, katrai partijai būs savu vēlmju saraksts

No Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) puses ir bijusi iniciatīva situāciju koalīcijā normalizēt, bet to izdarīt nav tik vienkārši, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

“No Krišjāņa Kariņa iniciatīva ir bijusi, bet nav tik vienkārši apmierināt pretējus viedokļus. Ja mēs atrodamies krīzes situācijā, tracināt vai radīt nestabilitāti valdībā nav prāta darbs. Katrai partijai, kas rada šo nestabilitāti, būs jāuzņemas atbildība,” sacīja Pabriks.

Viņš nenoliedz, ka pie situācijas, kad valdībā notiks lielāka amatu pārdale, tad katrai koalīcijas partijai būs savs vēlmju saraksts un tas vēl vairāk sarežģīs sarunu procesu. “Ja notiks lielāka amatu pārdale [valdībā], katrai partijai būs savu vēlmju saraksts, līdz ar to sarunu process kļūs sarežģītāks. Tā ka situācija nav viegla,” norādīja ministrs.

Kā zināms, premjerministrs ir izdevis rīkojumu par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga demisiju. Kariņš rīkojumu izdevis, ņemot vērā Saeimas “KPV LV” frakcijas lēmumu atsaukt savu izvirzīto ekonomikas ministru un balstoties uz Sadarbības līgumā noteiktajiem Ministru prezidenta pienākumiem.

Par iespējamām sadarbības līguma izmaiņām koalīcija lems pēc pašvaldību vēlēšanām.

Foto: Valsts kanceleja