Orbāns sola turpināt aizstāvēt Ungārijas konservatīvās un tradicionālās vērtības

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns devis solījumu turpināt aizstāvēt valsts konservatīvās un tradicionālās vērtības. To Orbāns teica savā uzrunā parlamentam, kad viņu jau trešo termiņu pēc kārtas apstiprināja par valdības vadītāju.

Viņš solīja, ka turpinās līdzšinējo Ungārijas valdības politiku, norādot, ka “valdība izveidojusi 21.gadsimta kristīgo demokrātiju, kas garantē ikvienam cilvēka cieņu, drošību un brīvību, aizstāv vīriešu un sieviešu līdztiesību, un tradicionālo ģimenes modeli, ļauj kontrolēt antisemītismu.”

Jau vēstīts, ka aprīlī notikušajās Ungārijas parlamenta vēlēšanās pārliecinošu balsu pārsvaru guvusi premjermistra Viktora Orbāna vadītā konservatīvā partija “Fidesz”. Partija izcīnījusi divu trešdaļu deputātu vietu, un līdz ar to Orbānam ir nodrošināts jau trešais termiņš valdības vadītāja amatā.

54 gadus vecais Orbāns pēc rezultātu paziņošanas, uzrunā saviem atbalstītājiem sacījis: “Dārgie draugi, mums aiz muguras ir liela cīņa, mēs panācām vēsturisku uzvaru – mēs ieguvām iespēju, mēs radījām sev iespēju aizsargāt Ungāriju”.

Balsu pārsvars nostiprina Orbāna pozīcijas, ļaujot viņam palikt premjerministra amatā un turpināt savu nacionālistiski, pret imigrāciju vērsto politiku. Politikas analītiķi uzskata, ka šī uzvara viņu iedrošinās kļūt agresīvākam savos izteikumos un iekaros ar vien vairāk radikāli noskaņoto un galēji labējo simpātijas.

Foto: Getty Images