Orbāna partija pārliecinoši uzvar Ungārijas parlamenta vēlēšanās

Svētdien notikušajās Ungārijas parlamenta vēlēšanās pārliecinošu balsu pārsvaru guvusi premjermistra Viktora Orbāna vadītā konservatīvā partija “Fidesz”. Partija izcīnījusi divu trešdaļu deputātu vietu, un līdz ar to Orbānam ir nodrošināts jau trešais termiņš valdības vadītāja amatā.

Nacionālais vēlēšanu birojs paziņojis, ka pēc vairāk nekā 80% balsu saskaitīšanas konstatēts, ka “Fidesz” un Kristīgi demokrātiskā tautas partija (KNDP) saņēmusi 49,3% balsu, līdz ar to šīs partijas ieguvušas vismaz 133 no 199 deputātu vietām, saglabājot divu trešdaļu vairākumu, kas tām ir arī līdzšinējā parlamenta sastāvā.

54 gadus vecais Orbāns pēc rezultātu paziņošanas, uzrunā saviem atbalstītājiem sacījis: “Dārgie draugi, mums aiz muguras ir liela cīņa, mēs panācām vēsturisku uzvaru – mēs ieguvām iespēju, mēs radījām sev iespēju aizsargāt Ungāriju”.

Lielākais opozīcijas spēks – galēji labējā partija “Kustība par labāku Ungāriju” (“Jobbik”) ar 20% balsu šoreiz palicis otrajā vietā, ar 12,2% balsu tai seko Sociālistiskā partija (MSZP) un ar 6,8% balsu zaļo partija “Politika var būt citāda” (LMP).

Aktivitāte šajās vēlēšanās sasniegusi 68,8%, līdz ar to bijusi par aptuveni septiņiem procentpunktiem lielāka nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Atgādināsim, ka balsstiesības ir astoņiem miljoniem Ungārijas pilsoņu.

Ko “Fidesz” uzvara nozīmē Ungārijas parlamentam?

Balsu pārsvars nostiprina Orbāna pozīcijas, ļaujot viņam palikt premjerministra amatā un turpināt savu nacionālistiski, pret imigrāciju vērsto politiku. Politikas analītiķi uzskata, ka šī uzvara viņu iedrošinās kļūt agresīvākam savos izteikumos un iekaros ar vien vairāk radikāli noskaņoto un galēji labējo simpātijas.

Foto: Getty Images