“Okupācijas pieminekļa” nojaukšanai saziedoti vairāk nekā 200 000 eiro

Pārdaugavā esošā padomju pieminekļa nojaukšanai līdz piektdienas rītam saziedoti jau vairāk nekā 200 000 eiro, ko atvēlējuši vairāk nekā 13 700 ziedotāji.

Ziedojumu vākšana “Okupācijas pieminekļa” nojaukšanai portālā “Ziedot.lv” tika sākta trešdienas vakarā.

“Simboliem ir nozīme. Piemineklis Uzvaras laukumā ir simbols, kas pamatnācijai atgādina par represijām, zaudētām dzīvēm un valsts okupāciju. Mēs nedrīkstam noskatīties uz agresiju, mēs nevaram to pieļaut savās mājās, Latvijas galvaspilsētā. Laikā, kad Ukraina cīnās par savas valsts neatkarību un atvaira brutālu Krievijas iebrukumu, nekādas provokācijas un naida kurināšana Latvijā nav pieņemama. Latvijas tauta gadu desmitiem bijusi apspiesta. Laikā, kad kad tiek mēģināts uzbrukt tautu pašnoteikšanās tiesībām, mūsu vērtībām ir vislielākā nozīme. Mūsu senču pārdzīvotais smagajos okupācijas gados un mūsu vecāku atgūtā neatkarība nav aizmirsta, tā tiek godāta un cienīta,” pausts pieteikumā.

“Latvijas tautai rūp brīva un demokrātiska valsts, tadēļ Okupācijas piemineklim nav vieta Latvijā. Tas ir simbols okupācijai, pie kura pulcējas kara un vardarbības sludinātāji, un viņu okupāciju slavinošie saukļi un simboli aptraipa mūsu tautas vēsturi, cieņu un vērtības! Aicinām ziedot Okupācijas pieminekļa nojaukšanai. Saziedotie līdzekļi tiks izlietoti būvgružu izvešanai,” pausts ierakstā.

“”4.maija deklarācijas klubs” ir patrons šim projektam, jo iestājas par Okupācijas staba nojaukšanu! Pateicamies “4.maija deklarācijas klubam” par Neatkarīgu Latviju!””

Foto: F64