Oktobrī mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 1,5%

2014. gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pieauga par 1,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie sezonāli izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās.

Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms palielinājās par 0,4%, bet nepārtikas preču apgrozījums – par 2,2%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, oktobrī salīdzinājumā ar septembri palielinājās par 1,8%.

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar 2013. gada oktobri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājās par 4,7%. Pārtikas preču grupā tas pieauga par 3,2%. Nepārtikas preču tirdzniecības apjoms palielinājās par 5,6%, tai skaitā autodegvielas mazumtirdzniecības apgrozījums – par 6,9%.

Salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, ir pieaudzis par 4,4%.

Šā gada pirmajos desmit mēnešos, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem mazumtirdzniecības apgrozījums ir pieaudzis par 3,7%. Par 4,3% ir palielinājies pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieaugusi par 3,3%.