Obama velta pateicības vārdus Putinam par sadarbību darījumā ar Irānu

ASV prezidents Baraks Obama otrdien intervijā Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam veltījis pateicības vārdus, vēsta ārvalstu mediji.

Tā kā ASV un Krievijas starpā joprojām valda zināms saspīlējums par Putina vadītajām darbībām Ukrainā, Obama norādīja, ka viņš ir patīkami pārsteigts par Kremļa līdera palīdzību uzvarēt vēsturisko vienošanos ar Irānu par tās kodolprogrammu.

“Krievija šajā ļoti palīdzēja. Būšu godīgs pret jums. Es nebiju pārliecināts, ņemot vērā lielās atšķirības starp mums ar Krieviju, sakarā ar viedokli par notiekošo Ukrainā,” Obama norādīja intervijā “New York Times”. “Putins un Krievijas valdība bija ļoti vienoti, kas mani pārsteidza, un mēs nebūtu panākuši vienošanos, ja nebūtu bijusi Krievijas vēlme palīdzēt mums un piecām citām pasaules lielvarām, uzstājot par spēcīgu darījumu”.

Obama arī atklāja, ka viņš bija iepriecināts par Putina iniciatīvu par zvanu starp abām amatpersonām par Sīriju, lai nepieļautu pilsoņu karu.

“Es domāju, ka viņi sajūt, ka valdošais režīms zaudē ietekmi par teritoriju Sīrijā, tādēļ tas mums sniedz iespēju vest nopietnas sarunas ar viņiem,” piebilda Obama.