Obama izmanto veto un bloķē naftas vada likumprojektu

ASV prezidents Baraks Obama 24. februārī izmantoja savas veto tiesības, lai bloķētu naftas vada “Keystone XL” likumprojekta būvniecību starp Kanādu un ASV.

Obama savu rīcību skaidroja ar to, ka nosoda likumdevēju mēģinājumus “apiet” ilgi pastāvējušo procesu, lai pienācīgi novērtētu, vai projekts atbilst valsts interesēm, taču likumprojektu kā tādu nenosoda.

Pēc notikušā republikāņi centīsies pārliecināt demokrātus, lai Senātā un Pārstāvju palātā iegūtu divu trešdaļu vairākumu, tādējādi apejot Obamas veto.

Pats Obama pauda, ka nepārdomātais likumprojekts ir izpelnījies viņa veto, kā arī lika noprast, ka tagad, kopš abas Kongresa palātas atrodas republikāņu kontrolē, viņš savu veto varētu izmantot krietni biežāk kā līdz šim.

ASV prezidents no republikāņu puses ir izpelnījies asas apsūdzības par darbavietu iznīcināšanu. Viņi norādīja, ka prezidenta veto projektam ir liels apkaunojums.
Demokrāti un vides aktīvisti gan norāda, ka ar projektu ir saistīti naftas noplūžu riski, turklāt no tā netiks izveidotas tik daudz darbavietas, kā solīts.

Projektu vēlas īstenot arī Kanādas dabas resursu ministrs Gregs Rikforfs, kurš pauda cerību, ka naftas vads tiks uzbūvēts, turklāt pēc iespējas ātrāk.

“Keystone XL” transportētu jēlnaftu no Kanādas Albertas lauka uz ASV pārstrādes rūpnīcām Meksikas līča piekrastē.