NVA saņēmusi trīs pieteikumus par kolektīvām atlaišanām

Saistībā ar koronavīrusa “Covid-19” sekām, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) ir saņēmusi trīs uzņēmumu pieteikumus par kolektīvajām darbinieku atlaišanām.

Kā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja NVA vadītāja Evita Simsone, ir saņemti pieteikumi no trīs uzņēmumiem, kas pārstāv pārvadātāju un tūrisma nozari.

“Kopumā šie trīs uzņēmumi ir informējuši mūs par aptuveni 400 cilvēku atbrīvošanu no darba. Tā ir plānota pēc 14. aprīļa, jo uzņēmumi ir ievērojuši normu informēt gan attiecīgās iestādes, gan cilvēkus mēnesi iepriekš pirms plānotās atbrīvošanas,” pastāstīja Simsone.

Pēc viņas sacītā, situācijās, kad klaji tiek neievērotas darba likuma prasības, viņa aicina cilvēkus vērsties pie kolēģiem Valsts darba inspekcijā un jau ar viņu palīdzību risināt šādus jautājumus, lai tomēr, neskatoties uz krīzi, likuma prasības tiktu ievērotas.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai, līdz 14.aprīlim saziņa ar klientiem un sadarbības partneriem visās NVA filiālēs notiks attālināti, kā arī tiek atcelti iepriekš izsludinātie pasākumi, kas paredz vairāku cilvēku pulcēšanos.

Kā zināms, Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic” saistībā ar koronavīrusu darbinieku skaitu uz laiku samazinās par aptuveni 250 cilvēkiem, tostarp atlaidīs 210 stjuartu un 50 citu profesiju pārstāvjus.

Foto: F64