Noskaidrotas jaunākās tendences grupu nodarbību apmeklējuma ziņā

Ja agrāk nodarbošanās ar fiziskām aktivitātēm Latvijas iedzīvotāju vidū nebija tik atzīta, mūsdienās sports un veselīgs dzīvesveids kļūst aizvien izplatītāks un pieprasītāks. Cilvēki aktīvi apmeklē sporta zāles un apzinās, cik būtiski ikdienas ritmā ir iekļaut nelielu izkustēšanos.

Ar sportu var nodarboties dažādos veidos, un pateicoties mūsdienu plašajām iespējām, ikviens cilvēks var rast sev piemērotāko un iemīļotāko pieeju. Īpaši populāras ir grupu nodarbības, kuras ir tik dažādas un daudzveidīgas, ka ikvienam atliek vien rast savām interesēm vēlamāko.

Sporta un fitnesa klubs “Reaktors” dalās savos novērojumos par to, kādas pašlaik ir aktuālās tendences grupu nodarbību apmeklējuma ziņā – kuras tieši cilvēku vidū ir viesiemīļotākās. Kā novērots, īpaši liels apmeklējums un labas atsauksmes ir paustas par pilatēm un Fat Burner nodarbībām. Pilates ir skaista ķermeņa formas izkopšanas metode, kurā galvenais akcents tiek likts uz muguras un vēdera muskulatūras nostiprināšanu, savukārt, Fat Burner ir aerobikas nodarbība, kas vērsta uz ķermeņa masas samazināšanu, vispārēju organisma stiprināšanu un locītavu elastīguma trenēšanu.

“Šīs divas ir īpaši iemīļotas, jo, piemēram, pilates ir nodarbība, kas piemērota ikvienam, neatkarīgi no fiziskās sagatavotības pakāpes. Pilates visbiežāk izvēlas apmeklēt cilvēki, kuri lielāko dienas daļu pavada sēdus pozā vai vēlas rast iekšējo līdzsvaru – tā ir mierīga, taču ļoti vērtīga nodarbība cilvēka ķermenim un veselībai. Šeit arī jāpiemin, ka pilatēm ir dažādi veidi – ir gan aktīvākas, gan mierīgākas un relaksējošākas nodarbības. Turpretī Fat Burner ir iecienījuši tie apmeklētāji, kuri vēlas nomest svaru un pēc garas dienas izkustēties un just enerģijas pieplūdumu. Atbilstoši saviem mērķiem, šīs ir ļoti efektīvas nodarbības,” skaidro “Reaktors” vadītāja Annija Reskāja.

Tāpat arī tikpat iecienīti treniņi ir Zumba un Be Fit+Stretch. Zumbu raksturo enerģiskas kustības, jautra mūzika, prieks un ‘tusiņa’ atmosfēra, kurā izmanto aerobā treniņa un intervālu treniņa principus, savukārt Be Fit+Stretch ir vidēji augstas intensitātes nodarbība, kas veltīta visa ķermeņa muskuļu stiprināšanai, izturības un spēka palielināšanai. Vēl lielu atsaucību saņem tādas nodarbības kā joga, TRX un steps, taču arī pārējās grupu nodarbības tiek apmeklētas regulāri un ar labpatiku.

“Ir jāteic, ka grupu nodarbības pašas par sevi tiek apmeklētas daudz un bieži. Cilvēkiem patīk fakts, ka viņiem ir treneris, kas parāda kas un kā ir jādara, kā arī apkārt valdošā atmosfēra un pārējie nodarbības apmeklētāji neļauj tik viegli padoties, sniedzot papildu motivāciju censties. Tā kā piedāvājumu klāsts ir plašs, cilvēki sev tīkamākas nodarbības izvēlās pēc dažādiem faktoriem, piemēram, treniņa veida un norises laika. Mēs patiešām esam ņēmuši vērā tendences un pielāgojuši treniņu grafiku cilvēkiem ērtā un pieejamā laikā, lai ikvienam būtu vēlme arī savā ikdienā iekļaut sportu,” piebilst “Reaktors” vadītāja.