“Norvik Banka” kļūst par Krievijas bankas “Vjatka Bank” akcionāru

Turpinot realizēt AS NORVIK BANKA attīstības stratēģiju, Norvik Banka ir iegādājusies AKB Vjatka Bank (Krievija) akcijas. Pēc darījuma Norvik Banka kļuvusi par 97,75% Vjatka Bank akciju īpašnieku. Darījums ir saskaņots gan Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisiju, gan ar Krievijas Centrālo banku, informē “Norvik Bankas” pārstāvji.

„Šis ir plānots solis bankas stratēģijā, kas ļauj mums turpināt mērķtiecīgu bankas attīstību gan Latvijā, gan citos bankas mērķa tirgos, kur labi atpazīstami ir kāNorvik Bankas, tā arī Vjatka Bank zīmoli. Mēs turpināsim ceļu uz bankas stratēģisko mērķi – kļūt par vienu no tehnoloģiski attīstītākajām universālajām bankām Ziemeļvalstīs,” norāda Norvik Bankas valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels.

Vjatka Bank ir universāla komercbanka ar 24 gadu ilgu vēsturi Krievijas tirgū. Tā pārstāvēta četros reģionos Krievijā, tai skaitā – Maskavā. Banka specializējas noguldījumu piesaistē un kredītkaršu izsniegšanā (25. vieta Krievijas reitingā).Vjatka Bank ir apjomīgs klientu apkalpošanas tīkls, kas aptver 35 birojus un 70 bankomātus. Vjatka Bank peļņa pagājušajā gadā bija 3,3 miljoni eiro.