“Nordeka” autobusu šoferu streiks tiesā atzīts par likumīgu

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa atzinusi par likumīgu arodbiedrības LABA pieteikto “Nordeka” autobusu šoferu streiku.

Kā informē arodbiedrība“LABA”  vadītājs Raimonds Gailis, jau ne vienu vien reizi arodbiedrība pauda savu nostāju, gan protestējot un piketējot pie Saeimas un Ministru kabineta ēkas, gan individuāli tiekoties ar uzņēmumu valdēm, lai spriestu par savu biedru un šo uzņēmumu darbinieku darba algas palielināšanu. Diemžēl, lielākoties sarunas vainagojās bez rezultātiem, jo augstāk stāvošie nav ieinteresēti savu darbinieku dzīves labklājības uzlabošanā.

Šāda situācija notika arī saistībā ar starppilsētu pasažieru pārvadājumu uzņēmumu a/s “Nordeka”. Starp arodbiedrību ”LABA” un a/s “Nordeka” gadiem ilgi norisinājās sarunas, kuru laikā arodbiedrības pārstāvji, cīnoties par savu biedru ekonomiskajām un sociālajam interesēm, centās panākt darba algas palielinājumu tieši šajā uzņēmumā. Tomēr, uzņēmuma valde kā argumentu “pret” izmantoja uzskatu, ka darba algas paaugstinājumam nav pamatojuma un autobusu vadītāji nav pelnījuši saņemt vairāk. Jāatzīmē, ka a/s “Nordeka” autobusu vadītāji, kas ikdienā pārvadā simtiem pasažieru un atbild par viņu drošību, saņem nedaudz virs noteiktās minimālās darba algas. Tas ir pilnīgs absurds, ka cilvēkam, kurš strādā paaugstināta riska apstākļos, darba devējs uzdrošinās maksāt tik smieklīgi zemu darba algu.

Ņemot vērā šo radušos situāciju, a/s “Nordeka” autobusu vadītāji, lai aizstāvētu savas tiesiskās intereses, nolēma par labu kolektīvajai rīcībai jeb streikam.

Streiks pieteikts uz šā gada 8.novembri sestdien plkst.1.00 Ģertrūdes ielā 36.