Nākamgad valdība varētu lemt par PVN likmes palielināšanu

Jau nākamgad valdība varētu lemt par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes palielināšanu, otrdien LTV raidījumā “1 pret 1” sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Veidojot 2017. gada budžetu starp diskusijas jautājumiem būs arī PVN likmes palielināšana, kuru piedāvā uzņēmumi, lai atvieglotu sev dzīvi. Pašreizējā nodokļa likme ir 21% un nākamgad to varētu palielināt par vienu procentpunktu līdz 22 %.

Straujuma intervijā atzina, ka šīs jautājums varētu būt aktuāls veidojot nākamā gada budžetu, vienlaikus vairoties skaļi paziņot, ka pēc dažiem mēnešiem pieaugs PVN un budžets no tā iegūs 80 miljonus eiro.

“PVN paaugstināšana ir nākamā gada jautājums, bet šodien es nevaru pateikt, ka mēs izšķiramies un ceļam PVN likmi,” sacīja Straujuma, norādot, ka ja šāds solis nāks, tad cilvēkiem par to jāzina jau iepriekš.

Jau vēstīts, ka pirmdien valdība apstiprinājusi nākamā gada budžetu un tajā nav paredzēta PVN palielināšana.

Nākamā gada budžetā galvenie nodokļu palielinājumi gaidāmi tādās jomās, kas neskar plašu sabiedrības daļu, bet gan šauru nodokļu maksātāju loku. Palielināti tiks tie nodokļi, kas ierobežo kaitīgus ieradumus – akcīzes nodoklis tabakas lapām, elektronisko cigarešu uzpildes šķidrumiem un alkoholiskajiem dzērieniem.