Nākamgad situācija darba tirgū uzlabosies, uzskata Brodiņš

Kopumā situācija darba tirgū nākamgad uzlabosies – tiek plānota straujāka izaugsme, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja “CV-Online Latvia” vadītājs Aivis Brodiņš.

Darbaspēks Latvijā ar katru gadu samazinās par aptuveni 20 000 darbspējīgo iedzīvotāju, tādēļ uzņēmējiem ir jādomā, kur meklēt jaunus, kvalificētus speciālistus.

“Jaunais valsts budžets minimāli ietekmēs uzņēmēju plānus. Solidaritātes nodoklis skars lielo algu saņēmējus, un darba devējiem būs jāpārskata uzņēmuma finansiālie rādītāji vai jāsamazina darbinieku skaits, bet kopumā uzņēmēji uz nākotni raugās optimistiski, paplašinot savus biznesus, ” vērtē Aivis Brodiņš.

Nākamgad vērojama augstāka ekonomiskā izaugsme, kas liecina par to, ka aptuveni puse no visiem Latvijas uzņēmumiem plāno pieņemt darbā jaunus darbiniekus. Uzņēmēji vēlas palielināt arī darba efektivitāti, tādēļ viena trešā daļa no visiem darba devējiem plāno gan atlaist, gan pieņemt darbā jaunus darbiniekus, kas nodrošinās lielāku darba efektivitāti. Tikai pieci procenti uzņēmēju pieņēmuši lēmumu nākamgad atlaist darbiniekus, nepieņemot darbā jaunus – tas varētu būt saistīts ar darbības sašaurināšanos.

Vislielākās pārmaiņas varētu skart mazumtirdzniecības, finanšu, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IT) nozares, kā arī ražošanu, būvniecību un pakalpojumu sektoru.

Šobrīd liels darba roku trūkums vērojams IT nozarē.