Nākamā gada sākumā piena produktu cenas veikalos turpinās pieaugt

Pēdējā laikā ievērojami augušas piena produktu cenas veikalos, kas skaidrojams ar straujo piena iepirkuma cenu kāpumu. Kā norāda Agroresursu un ekonomikas institūta nodaļas vadītāja Ingūna Gulbe, pēdējā laikā piena iepirkumu cena ir palielinājusies par apmēram trešdaļu.

Intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Gulbe norāda, ka piena produktu cenu kāpums veikalos jau tagad ir jūtams un atsevišķi Latvijas piena produktu ražotāji cenas palielinājuši pat par 30%.

Viņa norāda, ka zemnieki par piena iepirkuma cenas pieaugumu priecājas, bet, piena produktu ražotāji ir spiesti palielināt cenas. “Daži cenas ir palielinājuši par 10%, daži par 20%, bet atsevišķi piena produktu ražotāji pat par 30%,” teica Gulbe.

Viņa prognozēja, ka arī nākamā gada sākumā piena produktu cenas veikalos turpinās pieaugt. Tāpat viņa norāda uz to, ka pasaulē sākušas celties arī pārtikas produktu cenas un paredzams, ka šīs izmaiņas sasniegs arī Latviju.

Iepriekš Gulbe jau brīdināja, ka pēdējā pusgada laikā Krievija, Meksika un Ķīna ievērojami palielinājušas piena produktu importu, tā izraisot piena iepirkuma cenu krasu pieaugumu, kas rada bažas par piena gala produktu cenu kāpumu jau šogad.

Foto:Pezibear/https://pixabay.com/en/users/Pezibear-526143//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/