Nacionālā apvienība rosina kultūras ministres Loginas demisiju

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību kultūras ministrei Agnesei Loginai (Progresīvie), kura vairākkārt publiski uzsvērusi, ka sabiedrisko mediju saturs jānodrošina arī krievu valodā, pretēji Nacionālās drošības koncepcijā norādītajam.

Nacionālās drošības koncepcija, kas apstiprināta 2023. gada septembrī, paredz, ka no 2026. gada 1. janvāra sabiedrisko mediju veidotajam saturam jābūt latviešu valodā, pārstājot finansēt saturu krievu valodā un veicinot visu Latvijas iedzīvotāju piederību vienotai informatīvajai telpai. Turpretī kultūras ministre Agnese Logina vairākkārt publiski paudusi, ka sabiedrisko mediju saturs jānodrošina krieviski arī pēc 2026. gada 1. janvāra, pretēji koncepcijā noteiktajam.

“Kultūras ministre ir izteikusi apņemšanos nepildīt Nacionālās drošības koncepcijā noteikto, tā apšaubot ne vien pašu koncepciju, bet arī to institūciju kompetenci, kas atbild par valsts drošību. Nav pieļaujams, ka tiek ignorēts drošības risku izvērtējums un apdraudēta informatīvā telpa, īpaši esošajā drošības situācijā” norāda Raivis Dzintars, Nacionālās apvienības priekšsēdētājs.

Kā norādīts koncepcijā, tā ir uz valsts apdraudējuma analīzes pamata sagatavots dokuments, kurā noteikti valsts apdraudējuma novēršanas stratēģiskie pamatprincipi un prioritātes, kas jāņem vērā, izstrādājot jaunus politikas plānošanas dokumentus, tiesību aktus un rīcības plānus nacionālās drošības jomā, tādējādi īstenojot mērķtiecīgu valsts politiku un mazinot apdraudējumu nacionālajai drošībai.

NA ieskatā, kultūras ministres attieksme nav savienojama ar profesionālu un veiksmīgu mediju telpas attīstību valstī, kas ir viens no būtiskākajiem aspektiem vienotas informatīvās telpas nodrošināšanā.