Mūrniece: Ienākumu nevienlīdzība sāk palielināties arvien straujāk; jādomā, kā to risināt

Vēl šim Saeimas sasaukumam būs jādomā par ienākumu nevienlīdzības problēmu, intervijā “Neatkarīgajai” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Pēc viņa teiktā, ļoti daudz prioritātes atspoguļojas nākamā gada valsts budžetā – ārējā un iekšējā drošība, piemēram, Austrumu robežas nostiprināšana, atalgojuma palielināšana Valsts policijai, robežsardzei: “Un tas ir dabiski, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, ņemot vērā, kas notiek Baltkrievijā un Krievijas bruņoto spēku koncentrāciju pie Ukrainas robežām. Šie jautājumi jau tā bija ļoti augstu mūsu prioritāšu sarakstā, bet tagad tie, nenoliedzami, ir pirmajā vietā.”

“Otrs, kur virkne risinājumu jau iezīmēti – ir atrasti seši instrumenti, kā palīdzēt iedzīvotājiem, strauji pieaugot energoresursu cenām. Vakcinācijas pabalsts senioriem, ir doma par mājokļa pabalstu, pabalsts aizsargātajiem energoresursa lietotājiem un citi, par ko valdība vienojusies gada nogalē,” turpināja Mūrniece.

“Šīm divām prioritātēm Saeima un valdība sekos līdzi visu nākamo gadu, jo situācija ir ļoti mainīga un ir grūti prognozēt, kā tā var pavērsties – gan situācija pie Ukrainas, gan tas, kas notiek pie Baltkrievijas robežas, un energoresursu cenu kāpums. Vēl viena lita, kurai sekosim nākamgad līdzi: kaut arī aug iedzīvotāju ienākumi, ceļam atalgojumu vairāku profesiju pārstāvjiem, piemēram, mediķiem, skolotājiem un policistiem, robežsardzei, tomēr ir vērojama ienākumu nevienlīdzība. Tā sāk palielināties arvien straujāk, par to izskan jau brīdinājumi. Tā būs vēl viena lieta, par ko būs jādomā vēl šim Saeimas sasaukumam,” uzsvēra Mūrniece.

Savukārt runājot par gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, Mūrniece norādīja, ka “politiskajām partijām, kuras ir prognozējamas, kurām ir savas programmas, kas apliecinājušas stabilitāti vēlētāju acīs, būs jādomā, kā mobilizēt vēlētāju, kā uzrunāt savu vēlētāju ierasties uz vēlēšanām. Tas būs viens no izaicinājumiem. Mūsu informatīvā telpa būs pilna ar skaļiem un spilgtiem vēstījumiem, skaļas būs populistu balsis. Domāju, ka tiks solītas piena upes ķīseļa krastos, bet jautājums – vai šie solījumi ir piepildāmi.”

“Ir jāsaprot, ka mūsu sabiedrība ir nogurusi un sadusmota, dzīvojot tik ļoti ilgi ar ierobežojumiem. Cilvēki ir noguruši no šīs situācijas. Līdz ar to ir lielāka iespēja, ka šādi spilgti vēstījumi, kas piedāvās skaistu dzīvi, varētu likties pievilcīgi. Domāju – ir riski, ka nākamais parlaments varētu būt vēl sadrusmtalotāks nekā šis. Tas nozīmē lielāku spēka un enerģijas patēriņu, lai varētu vienoties par kopīgi darāmajiem darbiem un prioritātēm, veidojot koalīciju,” piebilda politiķe.

Foto: Saeimas kanceleja