Ministrs: “Sadales tīkli” ir strādājuši ar zaudējumiem – tas ir radījis nepatīkamu lēcienu tarifos

“Sadales tīkli” ir strādājuši pēdējos gadus ar zaudējumiem un tas ir radījis lēcienu tarifos, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars.

“Ņemot vērā, ka tarifi netika pārskatīti būtiski pēdējo piecu gadu laikā, ir uzkrājušies izdevumi un zaudējumi, “Sadales tīkli” ir strādājuši pēdējos gadus ar zaudējumiem, tas ir radījis nepatīkamu lēcienu tarifā, kas ir atstājis iespaidu uz mājsaimniecībām,” sacīja Čudars.

Pēc viņa teiktā, valdība elektroenerģijas rēķina izmaksu segšanai jau ir palielinājusi atbalstu aizsargātajiem lietotājiem.

“Valdība pieņēmusi virkni soļu, kas saistīti ar šo negatīvo seku mazināšanu. Esam paplašinājuši atbalstu aizsargāto lietotāju lokam – daudzbērnu ģimenēm, mazturīgām, trūcīgām ģimenēm, kā arī ģimenēm, kurās ir pirmās grupas invaliditāte un mūžīgie bērni. Tas šobrīd valsts budžetā šajā gadā izmaksās 26 miljonus eiro, tas ir mērķēts pabalsts un aptvers ap 100 000 mājsaimniecību,” sacīja Čudars.

Pēc viņa teiktā, tāpat katrai mājsaimniecībai pašai būtu jāpārskata pieslēguma parametri: “Nepieciešams meklēt atbalsta veidu, lai mājsaimniecībās, kur kāpums bijis par kārtu lielāks, sniegtu zināmu ierobežotu atbalstu noteiktā termiņā, lai tās spētu pielāgoties jaunajai situācijai.”

“Tas, ka tīkls var funkcionēt ilgtspējīgi un nodrošināt pakalpojumu, ir izšķiroši. Nevaram atļauties situāciju, ka “Sadales tīkls” vairs nespēj pildīt savu funkciju kopumā valstī. Ja salīdzinām ar mūsu kaimiņiem, viņiem šis sāpīgais process vēl ir priekšā,” sacīja ministrs.

Savukārt runājot par gāzes rezervēm, viņš pauda: “Inčukalna gāzes krātuve ir pilnībā rezervēta jaudu ziņā. Aptuveni no 20 teravatstundām, kas pieejams kā uzkrāšanas apjoms, šobrīd iepumpētas 17 teravatstundas, kas norāda uz to, ka pilnībā tiek nodrošinātas gāzes piegādes iespējas ne tikai Latvijā, bet reģionā. Neredzam riskus, kas saistīti ar gāzes pietiekamību. Tas arī liecina par to, ka mūsu iepriekšējā debate par Skultes termināla izbūvi tomēr ir jāatstāj pagātnē. Infrastruktūra, kas saistīta ar gāzes piegādi, kopumā reģionā ir attīstīta.”