Meja: Parlamentam būs iespēja balsot par otru referendumu, ja viņi apstiprinās “Brexit” vienošanos

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja solījusi deputātiem balsojumu par otru “Brexit” referendumu, ja viņi apstiprinās “Brexit” vienošanos.

Kā zināms, Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piekritusi jūnija sākumā pēc parlamenta balsojuma par “Brexit” likumprojektu noteikt termiņu aiziešanai no amata. Tiek uzskatīts, ka Meja varētu atstāt amatu, ja parlaments kārtējo reizi noraidīs “Brexit” vienošanos.

Premjerministre solījusi dod Lielbritānijas parlamenta locekļiem iespēju balsot par ierosinājumu sarīkot otru “Brexit” referendumu, ja viņi apstiprinās “Brexit” vienošanos.

Tāpat valdība arī atļautu deputātiem izlemt, vai Lielbritānijai palikt pagaidu muitas savienībā ar Eiropas Savienību (ES).

Jau ziņots, ka jūnija sākumā parlamentā plānots iesniegt jaunu “Brexit” likumprojektu. Iepriekšējās trīs reizes parlaments noraidīja Mejas panākto vienošanos ar Briseli par izstāšanās nosacījumiem.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja un pārējo Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi vienojušies par iespēju atlikt “Brexit” līdz 31. oktobrim, lai izvairītos no haotiskas Lielbritānijas izstāšanos no ES bez vienošanās jau 12. aprīlī.

Foto: Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommons