Medvedevs: Krievija var sevi pabarot arī bez importu pārtikas

Krievija šobrīd ir spējīga pabarot sevi pati arī bez importētās pārtikas, pirmdien paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Medvedevs uzsvēra, ka Krievija atrodas starp top trīs graudu piegādātājiem pasaules tirgū. “Krievijā palielinās arī pārtikas drošības līmenis. Tagad Krievija ir spējīga sevi pabarot arī bez ārvalstu pārtikas importa,” partijas “Vienota Krievija” kongresā sacīja Medvedevs.

Kā zināms, Krievijas valdība gatavo dokumentus, lai pagarinātu pārtikas embargo līdz 2017. gada beigām. Jaunas valstis un preces pagaidām netiks iekļautas “melnajā sarakstā”.

Kā norāda Krievijas ekonomikas attīstības ministrs Aleksejs Uļukajevs, valstu un preču saraksts, kurām noteikts embargo, galvenokārt, paliks nemainīgi.

Vaicāts, vai Krievija apsver atcelt pretpasākumus pret Rietumvalstīm, Uļukajevs norāda, ka nē, piebilstot, ka ministrija jau strādā pie attiecīgajiem dokumentiem, lai paplašinātu importa aizliegumu.

Kā zināms, atbildot uz sankciju pagarināšanu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

2015. gadā sankcijas tik paplašinātas un importa aizliegums noteikts arī Islandei, Albānijai, Melnkalnei un Lihtenšteinai. Kā liecina analītiķu aplēses, embargo paplašināšana ietekmēja produktu summu 241 miljonu dolāru apmērā.

Foto:jackmac34/https://pixabay.com/en/users/jackmac34-483877//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/