Mediķu atalgojuma palielināšanai no nākamā gada budžeta rezervēta konkrēta summa, apliecina ministrs

Mediķu atalgojuma palielināšanai no nākamā gada budžeta rezervēta konkrēta summa, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (“Jaunā Vienotība”).

“Nākamajā gadā mediķu atalgojumam ir nepieciešams pielikt klāt. Jautājums vienmēr ar arodbiedrību būs par to, cik. Cik mēs varam piedāvāt no valsts budžeta un cik viņi prasīs. [..] Es domāju, ka ar arodbiedrību atradīsim veidu, kā mēs varam sadarboties, jo bez sadarbības nozarē mēs nevaram iet uz priekšu,” sacīja Abu Meri.

Viņš norādīja, ka veselības nozarē prioritāte ir personāls un tā apmierinātība ar atalgojumu un darba vietu, lai pacients saņemtu kvalitatīvu pakalpojumu.

“Šajā valdībā, arī deklarācijā un prioritātēs, veselības aprūpes sistēma bija pirmā, tā kā drošības [joma] – vienā līmenī. Es uzskatu, ka veselības drošība arī ir drošības jautājums,” sacīja ministrs.

Vienlaikus Abu Meri nenoliedza, ka savs ieguvums veselības nozarei ir arī no tā, ka gan veselības ministrs, gan finanšu ministrs nāk no vienas partijas, “jo vieglāk parunāt ar savējo”, bet arī valdības deklarācijā veselības aprūpe iekļauta primārajā līmenī kopā ar valsts drošību.

“Mums ir stratēģijas. Ir pieņemtas stratēģijas Pavļuta kunga laikā, un mēs ejam ar to stratēģiju. Redzēsim, ko vajag labot vai arī realizēt. Mēs ejam uz priekšu šajos jautājumos,” piebilda Abu Meri.

Foto: Valsts kanceleja