Mediķu arodbiedrības vadītājs apšauba Pavļuta piemērotību veselības ministra amatam

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris uzskata, ka pēc veselības ministres Ilzes Viņķeles (“Attīstībai/Par!”) demisijas amatam piedāvātais Saeimas “Attīstībai/Par!” frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts nav piemērots šim amatam.

“Visu cieņu Pavļuta kunga uzņēmībai un politiskajai pieredzei, bet šobrīd tā noteikti nav labākā izvēle. Jo viņam diemžēl nav pieredzes veselības nozares vadīšanā. Krīzes situācijā nav laika mācīties un eksperimentēt,” šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Keris.

Viņš norādīja, ka ņemot vērā to, ka situācija prasa ļoti steidzamu, profesionālu rīcību, priekšroka būtu dodama tiem kandidātiem, kas nāk no bijušo veselības ministru vidus: “Ja sabiedrība ir spiesta domāt un rīkoties citādi nekā miera laikos, tad to ir jāspēj darīt arī politiķiem.”

“Ir jāizvēlas visiem kopīgi vispiemērotāko kandidātu, jāpalīdz viņam strādāt. Un politisko atbildību, pirmkārt, būtu jāuzņemas Ministru prezidentam,” sacīja LVSADA priekšsēdētājs.

“Ne veselības ministre, ne viņas partija nav atzinusi to, ka kaut kas būtu darīts nepareizi. Kariņa kungs nav vienīgais, kurš ir izteicis neuzticību Viņķeles kundzei. To vispirms izdarīja vēlētāji, vēlot Saeimu. Neuzticību izteica arī vairākas nozares organizācijas,” sacīja Keris.

Kā zināms, kustības “Par!” valde veselības ministra darbam izvirzījusi partijas vadītāju Danielu Pavļutu. Rīt apvienības “Attīstībai/Par!” Saemas frakcija lems par viņa izvirzīšanu no apvienības un aicinās uz tikšanos premjeru Kariņu, lai vienotos par turpmāko sadarbību valdībā.

Foto: Saeimas kanceleja