LVSADA vadītājs: Bezgalīgi mediķus nevaram dzīt kā naglas sienā – vajadzīgs pienācīgs atalgojums

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) nolēmusi uz laiku atlikt streika pieteikumu un mēģināt atrisināt jautājumu par savlaicīgu un taisnīgu darba samaksas pieaugumu veselības nozarē ar Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes starpniecību. Kā intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Keris, svarīgi, lai atalgojuma kāpums būtu par desmit procentiem.

“Darba roku trūkums nozarē nav pazudis, pandēmijas laikā ar milzīgu spēku sasprindzinājumu nozare noturēja frontes līniju, taču bezgalīgi cilvēkus nevaram dzīt kā naglas sienā, vajadzīgs pienācīgs atalgojums. Esam izvirzījuši prasības, diemžēl mūsos neieklausās,” norādīja Keris.

Pēc viņa teiktā, tas, ko valdība garantē mediķiem attiecībā uz darba samaksu, ir sekojošais – ārstiem alga pirms nodokļu nomaksas aptuveni 2000 eiro, vidējam medicīniskajam personālam, māsām, vecmātēm ap 1200 eiro, jaunākajam medicīnas personālam, māsu palīgiem – ap 750 eiro. “Ja ārstiem un vidējam medicīnas personālam par nepilniem pieciem procentiem valdība paaugstināja vidējo darba samaksu šogad, tad zemāk atalgotajam personālam ne par centu. Tā ir vēl viena nepieņemama netaisnība,” sacīja Keris.

“No savas puses prasām, lai atalgojuma kāpums būtu par desmit procentiem – visiem mediķiem vienādā mērā, taisnīgi un solidāri, saglabājot tās proporcijas, kas ir starp amatu kategorijām,” sacīja LVSADA vadītājs.