Lukašenko mudina Baltkrievijas eksportētājus nemeklēt laimi Krievijā

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko mudinājis uzņēmējus meklēt jaunus eksporta tirgus sakarā ar Krievijas noteiktajiem aizliegumiem Baltkrievijas eksportam.

“Mums nepieciešams noskaidrot lietas. Ja viņi turpinās uzspiest savu, neatkarīgi ne no kā, tad mēs laimi meklēsim citās vietās,” intervijā žurnālistiem sacījis Lukašenko.

Viņš atklāja, ka plāno tikties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, lai risinātu visus jautājumus, kas attiecas uz Baltkrievijas eksportu. “Visu laiku nevajadzētu koncentrēties tikai uz vienu tirgu,” vienlaikus piebilda Baltkrievijas prezidents.

Lukašenko noliedza, ka Baltkrievija Krievijai piegādātu sliktas kvalitātes preces.

Jau vēstīts, ka nedeklarētais tirdzniecības karš starp Krieviju un Baltkrieviju ilgst vairāk nekā gadu. Maskavai ir aizdomas, ka virkne Baltkrievijas produktu nāk no citam valstīm, kurām uzlikts pārtikas embargo.

Šī gada februāra beigās Krievijas patērētāju tiesību aizsardzības dienests “Rospotrebnadzor” noteicis importa aizliegumu Baltkrievijas pienam.

Iepriekš dienests paziņoja par aizliegumu piegādāt piena produktus un gaļu no dažiem Baltkrievijas uzņēmumiem. Šādu lēmumu birojs paskaidroja ar produktos atrodamajām baktērijām un kaitīgajām vielām.

2017. gada februārī Krievija ierobežojusi arī Baltkrievijas liellopu gaļas importu, bet pavisam nesen “Rospotrebnadzor” noteicis importa aizliegumu Baltkrievijas āboliem, norādot, ka uz dienesta pārbaudes rezultātiem, kas liecina, ka 37% no tiem patiesībā nāk no Polijas.

Foto: Pixabay