LPCS: Maijā piena iepirkuma cena Latvijā palikusi nemainīga

Piena iepirkuma vidējā cena maijā Latvijā nav būtiski mainījusies salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, žurnālistiem atklāja Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Pēc viņa sacītā, lai arī maijā paredzams simbolisks piena iepirkuma cenas pieaugums, būtībā cena paliks tāda pati kā aprīlī, jo tirgus situācija ir praktiski nemainīga.

Kā zināms, Eiropas Komisijas Piena tirgus novērošanas centra (Milk Market Observatory) dati liecina, ka svaigpiena vidējā iepirkuma cena Latvijā šogad aprīlī bija 275,4 eiro par vienu tonnu, kas ir par 0,2% vairāk nekā martā.

Kā norāda Šolks, 2018.gada maijā plānotā piena iepirkuma cena ir 271 eiro par tonnu.

Šolks informēja, ka maijā nedaudz palielinājās sausā vājpiena pulvera cena, nedaudz pieauga arī sviesta cena, bet tas kopējo situāciju būtiski nav ietekmējis.

Kā zināms, vidēji dienā Latvijā tiek iepirkti 2200 tonnas piena pārstrādei, no kurām 772 tonnas vidēji dienā tiek eksportētas, bet 1430 tonnas tiek pārstrādātas Latvijas piena pārstrādes uzņēmumos.

Latvijas piena produkti tiek eksportēti vairāk kā uz 90 pasaules valstīm un eksporta apjoms 2017.gadā pārsniedzis vairāk kā 100 miljonus eiro. LPCS norāda, ka situāciju nosaka reāli brīvā tirgus faktori, kurus Latvija nevar ietekmēt.

Foto: Pixabay