LOSP: lauksaimnieki gaida investīcijas, valdība nedrīkst vilcināties

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) uzsver, ka lauksaimnieki sen jau gaida jaunā finanšu perioda Lauku attīstības programmas investīciju pasākumu apstiprināšanu. Lauksaimnieku organizācijas ir izskatījušas piedāvātos nosacījumus, atzinušas tos par pieņemamiem un saskaņojušas, tādēļ valdība nedrīkst vilcināties, atliekot lemšanu pēc Saeimas vēlēšanām. Lauksaimnieki pieprasa valdībai nekavējoties pieņemt lēmumu šajā jautājumā, informē LOSP sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Garkalne.

Latvijas lauksaimnieki šobrīd ir ļoti smagā situācijā saistībā ar Krievijas ieviestajiem embargo pasākumiem, īpaši jau piena lopkopībā. Mūsu lauksaimnieki cieš zaudējumus, samazinājies piena realizācijas tirgus, strauji kritušās cenas, augļu un dārzeņu ražotāji cieš sakarā ar citu Eiropas Savienības produktu ieplūšanu Latvijas tirgū.

Armands Krauze, LOSP valdes priekšsēdētāja vietnieks ES jautājumos norāda: “Latvijas lauksaimniekiem ir mazāki resursi investīcijām un iespējas modernizēt ražošanu. Tā rezultātā Latvijas lauksaimnieku konkurētspēja samazinās, salīdzinot ar citu ES valstu lauksaimniekiem, bet tai pašā laikā mums nākas konkurēt ar lētiem poļu augļiem un dārzeņiem, kā arī gatavoties piena kvotu atcelšanai 2015. gadā, kas var ietekmēt piena iepirkuma cenu.”

Tādēļ valdībai ir steidzami jāpieņem Zemkopības ministrijas sagatavotie Ministru kabineta noteikumi par lauku attīstības investīciju pasākumiem („Ieguldījumi materiālajos aktīvos”), neatliekot šī jautājuma izskatīšanu. Investīciju pasākumu nosacījumi jau vairākkārtīgi tika izskatīti Uzraudzības komitejā – pēdējā redakcija ir saskaņota ar lauksaimnieku organizācijām un ilgstošu diskusiju rezultātā ir panākts kompromiss. Savlaicīga investīciju pasākumu uzsākšana lauksaimniekiem ir vitāli svarīga.