LMT un Lattelecom iespējamā apvienošanās pagaidām atlikta

Lai gan skandināvu koncerns TeliaSonera joprojām ir ieinteresēts Latvijas mobilā sakaru operatora Latvijas mobilais telefons (LMT) un Lattelecom apvienošanā, pagaidām šis jautājums netiek virzīts.

Tikko uzsākta Igaunijas fiksēto telekomunikāciju kompānijas Elion un mobilo sakaru operatora EMT apvienošana.

Sarunas par iespējamo LMT un Lattelecom apvienošanos varētu atsākties pēc oktobra sākumā gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, atklāja TeliaSonera Eiropas reģiona viceprezidents Roberts Andersons.

Viņš arī neslēpa, ka uzņēmums joprojām ir ieinteresēts šo abu uzņēmumu apvienošanā, jo tas, pēc viņa vārdiem, dotu iespēju piedāvāt klientiem daudzfunkcionālākus un ērtākus pakalpojumus. Viens no tādiem varētu būt, piemēram, televīzija, kuru klients varētu skatīties ikvienā no savām ierīcēm, sākot ar viedtelefonu un beidzot ar televizoru.

Šādu iespēju saviem klientiem Igaunijā gatavojas piedāvāt uzņēmums, kas tiek veidots, apvienojot Igaunijas fiksēto telekomunikāciju kompāniju Elion, mobilo sakaru operatoru EMT un to mātesuzņēmumu Eesti Telekom. Līgums par šo uzņēmumu apvienošanu parakstīts pirms nedēļas.

«Ar Lattelecom sadarbojamies tajās jomās, kur tas ir pakalpojumu sniegšanai abpusēji izdevīgi. Piemēram, kopā esam izveidojuši vairāk nekā 1100 kilometru optisko tīklu un ar LMT tehnoloģijām nodrošinām Lattelecom iespēju sniegt pakalpojumus vietās, kur fiksētie risinājumi nav komerciāli izdevīgi. Baltijā sadarbojamies ar visiem lielākajiem operatoriem. Ar EMT jau daudzus gadus veidojam kopīgus risinājumus klientiem, kas darbojas visas Baltijas līmenī un nodrošina izdevīgākus tarifus viesabonēšanā,» NRA.lv uzsvēra LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis.

Ilze Šteinfelde