LLPA atbalsta sešgadnieku mācīšanos skolās, bet reformas īstenošanai trūkst pielāgotu telpu

Lai arī Lielo pilsētu asociācijas konceptuāli piekrīt, ka mācības skolā varētu sākt bērni no sešu gadu vecuma, ieceri īstenot traucē nepielāgotās telpas. Tā intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Lielo pilsētu asociācijas vadītājs Viktors Valainis (V).

Valainis uzsvēra, ka LLPA konceptuāli piekritusi Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvājumam, ka mācības skolās varētu sākt no sešu gadu vecuma, taču esot virkne jautājumu, uz kuriem vēl nav atbilžu, piemēram, par vidi, kāda sešgadniekiem būs jānodrošina un kas pašvaldībām varētu nozīmēt tēriņus skolu telpu pielāgošanai. Tāpat skaidrības nav arī par izglītības saturu.

“Nevar sešgadnieku ielikt tāda pat vidē, kādā pašlaik ir septiņgadnieks. Tur ir būtiskas atšķirības, vide ir jāpielāgo,” pauda asociācijas vadītājs.

Viņš uzsvēra, ka asociācija no savas puses vēlas, lai tiek dots pietiekams laiks, lai pašvaldības sagatavotos reformām, bet ja reformu saturs tiek apstiprināts pēdējā brīdī, tās būtu jāatliek.

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija nākusi klajā ar ieceri, kas paredz skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma.

Tikmēr sabiedrības iniciatīvas platformā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par to, lai saglabātu šobrīd esošo kārtību, kad bērni skolas gaitas uzsāk septiņu gadu vecumā, ar retiem izņēmumiem – astoņu gadu vecumā.

Foto:vishwats/https://pixabay.com/en/users/vishwats-5412780/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0