LIZDA vadītāja: Mēs nevaram paļauties uz politiķu mutiski pausto

Mēs sagaidām, ka tiks izpildīts izglītības likums un streika vienošanās, kas paredz paaugstināt darba samaksu pilnīgi visiem pedagogiem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” uzsvēra Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga, vienlaikus piebilstot, ka arodbiedrība pašlaik nevar pārliecināties, vai pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafikā ir iekļauti visi pedagogi.

“Mūsu rīcībā nav neviena oficiāla dokumenta, kas to [zemākās likmes palielināšanu] apstiprinātu, tikai mutiska informācija kārtējo reizi. Mums nav aprēķinu, mēs nevaram pārliecināties, vai pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafikā ir iekļauti visi pedagogi,” sacīja Vanaga.

LIZDA vadītāja uzsvēra: “Mēs neesam guvuši pārliecību, ka tomēr tiks pārskatītas skolēnu vidējās izmaksas, kas ir ļoti būtiskas. Ja tas paliek pēc ministrijas interpretācijas, tad, pēc mūsu aplēsēm, iespējams 23 pašvaldībās nebūs nekāda darba samaksu pieauguma.”

“Mēs gaidām pēc iespējas ātrāk šos risinājumus, bet tas neatceļ padomes lemto par streika dalībnieku apzināšanu un par gājiena organizēšanu, jo mēs nevaram paļauties uz politiķu mutiski pausto. [..] Es teiktu, ka minimālo algu valstī tik bieži nepaaugstina, kā pedagogiem darba samaksas principus maina Latvijā,” sacīja Vanaga.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) iepriekš informēja, ka IZM izstrādātais pedagogu zemākās darba samaksas pieauguma grafiks ir laikposmam no 2023.gada 1.septembra līdz 2025.gada 31.decembrim. Saskaņā ar šo grafiku no šī gada 1.septembra zemākā vienas stundas darba algas likme pedagogiem tiks paaugstināta līdz 8,5 eiro (pirmsskolas pedagogiem – 7,75 eiro)

Foto: Valsts kanceleja