Līgumu par jauno vilcienu iepirkumu cer noslēgt jau šogad

Esmu pārliecināts, ka tiks izdarīts viss, lai mēs jau šogad tiktu pie jauno vilcienu iepirkuma līguma, tā šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

“Es ceru, ka konkurss un iepirkuma procedūra tiks veikta tuvākajā laikā, jo, ja to darīs nākamgad, tas tas varētu būt grūtāk, zinot, kādā veidā šis konkurss un iepirkumu procedūra tiek organizēta,” sacīja Matīss.

Komentējot Pasažieru vilcienu (PV) amatpersonu sacīto, ka tiek gaidīts izdevīgāks laiks, lai veiktu iepirkumu, Matīss norādīja, ka pašlaik PV vadība pēta ekonomisko situāciju un tirgus konjuktūru.

“Liels mūsu kaimiņvalstu tirgus ir aizvēries dēļ valūtas kursa svārstībām, kas sekojoši noved pie tā, ka piedāvājums ir lielāks nekā pieprasījums. Tas nozīmē, ka attiecīgā brīdī var iegādāties ļoti lētus vilcienus un šobrīd PV aktīvi pie tā strādā,” sacīja Matīss, vienlaikus norādot, ka ir pārliecināts, ka jau šogad tiks noslēgts jauno vilcienu iepirkumu līgums un nākamgad Latvijas iedzīvotāji jau brauks ar jauniem vilcieniem.

Jau vēstīts, ka iepriekšējo vilcienu iepirkumu pavadījušas vairākas neveiksmes – izgāzušies divi vilcienu iepirkuma konkursi, nomainīta “Pasažieru vilciena” (PV) valde un mūsu valsts zaudējusi arī Eiropas Savienības (ES) apstiprināto līdzfinansējumu.