Lietainā vasara mudina cilvēkus vairāk ceļot

Latvijas īsā un lietainā vasara ir mudinājusi iedzīvotājus vairāk doties ceļojumos, meklējot siltumu un sauli, tā uzskata Latvijas tūrisma eksperti. Vēl joprojām pieprasītākie ir atpūtas ceļojumi uz Turciju un Bulgāriju. Turklāt pieprasījums jau liels arī pēc rudens ceļojumiem, tāpēc gaidīt uz ļoti labiem pēdējā brīža cenu piedāvājumiem nav pamata.

«Ja laiks ir slikts, tad Latvijas iedzīvotāji vēlas vairāk ceļot,» sarunā ar NRA.lv atklāj tūrisma operatora Go Adventure izpilddirektors Aleksejs Kriščuks. Viņš norāda, ka populārākais ceļojuma galamērķis atpūsties gribētājiem vēl joprojām ir Turcija – Go Adventure organizēto ceļojumu lidmašīnas ar 219 vietām esot pilnas pat tad, ja reisi ir divas reizes nedēļā.

Vasara Latvijā atnākusi tikai augustā, tāpēc cilvēki jau laikus plāno ceļojumus uz siltajām zemēm rudenī un ziemā. Arī uz to pašu Turciju rudenī vietas lidmašīnās un viesnīcās vēl esot, taču ne ļoti daudz, tāpēc cerēt uz īpaši labiem pēdējā brīža piedāvājumiem neesot pamata. «Daudzas viesnīcas jau ir piepildītas, brīvu vietu nav,» brīdina A. Kriščuks.

Tūrisma operatora Travel Art LV atpūtas ceļojumu konsultante Liene Čudare Neatkarīgajai stāsta, ka šovasar vispieprasītākie bijuši ceļojumi uz Bulgāriju. «Iespējams, ka Turcija daudziem jau ir apnikusi, ja jau tur pabūts vairākas reizes, un Bulgārija šķiet kā jauns un salīdzinoši lēts galamērķis, lai gan neatrodas pie Vidusjūras, bet gan pie Melnās jūras,» uzsver L. Čudare. Viņa arī atklāj, ka Travel Art LV klienti nelabprāt vēlas doties uz Grieķiju – esot bailes, ka nestrādās bankas, nevarēs izņemt skaidru naudu, kā arī varētu būt dažādi piketi un vietējo iedzīvotāju nepatikas pret pastāvošo vadību izrādīšana, kas varētu traucēt atpūsties.

Savukārt tūrisma aģentūras PalmTours valdes locekle Jūlija Mukāne uzsver, ka tieši ceļojumi uz Grieķijas salām šogad esot bijuši pieprasīti, taču izšķirīgais moments ir bijusi nevis politiskā situācija un iespējamās neērtības, bet gan cenas, kas šogad kļuvušas krietni draudzīgākas nekā iepriekšējos gados. «Cilvēki vēlas ceļot. Arī rudenī, kad nomāks Latvijas drūmā pelēcība, daudzi vēlēsies doties uz siltajām zemēm. Taču šis gads jau pierāda, ka gaidīt labus pēdējā brīža piedāvājumus ir velti – tādu gandrīz nav. Šis ir tas gads, kad ieteiktu par atpūtu vasaras pagarināšanai padomāt laikus, negaidot pēdējo brīdi,» pauž J. Mukāne.

Interesanti, ka cilvēki jau sāk domāt par ziemas sezonu. A. Kriščuks atklāj, ka Latvijas iedzīvotāji jau rezervē ceļojumus uz Ēģipti un Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Savukārt J. Mukāne uzsver, ka pret Ēģipti mūsu cilvēki tomēr esot mazliet piesardzīgi – proti, atmiņā vēl palikušas nesen pārdzīvotās šausmas Tunisijā, un tomēr Ēģipte arī ir arābu valsts…. «Domāju gan, ka Ēģipte būs pieprasīta tāpēc, ka ziemas periodā diemžēl konkurētspējīgu kūrortu cenu ziņā nav. Kanāriju salas ir pārāk dārgas, un arī Apvienotie Arābu Emirāti un Taizeme ģimenēm izmaksā pārāk dārgi, tā ka cilvēki, visticamāk, priekšroku dos ekonomijai, nevis drošības izjūtai,» uzsver PalmTours valdes locekle.

Ludmila Glazunova