Lieltirgotavu apgrozījums pērn audzis par 6 %

Zāļu valsts aģentūras apkopotie dati par lieltirgotavu darbību liecina, ka 2020. gadā zāļu lieltirgotavu kopējais apgrozījums Latvijā un ārvalstīs bija 1 miljards 57.3 miljoni eiro (bez PVN), kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieaudzis par 6 %.

Zāļu lieltirgotavas turpināja kāpināt realizēto medikamentu apgrozījumu ne vien Latvijā, bet arī ārpus tās. Līdz ar to Latvijā realizēto medikamentu apjoms pērn ir pieaudzis par 4 % un sastāda 545.39 milj. eiro (bez PVN). Savukārt ārpus Latvijas pārdoto medikamentu apjoms pieaudzis par 5 % un sasniedz 299.9 milj. eiro (bez PVN).

2020. gadā pirmo vietu starp zāļu lieltirgotavām pēc medikamentu apgrozījuma Latvijā ir saglabājusi AS “RECIPE PLUS”, kas salīdzinājumā ar 2019. gadu medikamentu apgrozījumu Latvijā samazinājusi par 7 %. Otro vietu saglabājusi SIA “TAMRO”, kas salīdzinājumā ar 2019. gadu medikamentu apgrozījumu Latvijā palielinājusi par 16 %, aiz sevis atstājot SIA “MAGNUM MEDICAL”, kas salīdzinājumā ar 2019. gadu medikamentu apgrozījumu Latvijā palielinājusi par 6 %. Desmit lielākās zāļu lieltirgotavas veido 83 % no Latvijā pārdoto medikamentu apgrozījuma.

Pēc medikamentu apgrozījuma ārpus Latvijas pirmo vietu 2020. gadā ir saglabājusi SIA “Novartis Baltics”, kas salīdzinājumā ar 2019. gadu medikamentu apgrozījumu ārpus Latvijas palielinājusi par 23 %, jāņem vērā, ka lieltirgotavai Latvijā ir konsignācijas noliktava.

Otro vietu saglabājusi SIA “TAMRO”, kas salīdzinājumā ar 2019. gadu medikamentu apgrozījumu ārpus Latvijas ir palielinājusi par 7 %, bet trešajā vietā AS “RECIPE PLUS”, kuras medikamentu apgrozījums ārpus Latvijas pērn ir pieaudzis par 22 %