Lielbritānijas valdība nolēmusi, ka pēc “Brexit” ES pilsoņiem nebūs priekšrocību

Lielbritānijas valdība vienojusies, ka pēc valsts izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) visiem tiks piemēroti vienādi imigrācijas noteikumi, tai skaitā ES pilsoņiem.

Britu premjere Terēza Meja, kura iepriekš decembra beigās solīja, ka ES pilsoņu tiesības tiks ievērotas arī turpmāk, apliecinājusi, ka ES pilsoņiem nebūs nekādu priekšrocību, salīdzinot ar citu valstu pilsoņiem.

“Valdība atbalstījusi imigrācijas sistēmu, kas balstīta uz prasmēm, nevis pilsonību,” medijiem norādījis valdības avots.

Tas nozīmē, ka Apvienotā Karaliste nedos priekšroku kādas konkrētas valsts pilsoņiem, izsniedzot darba atļaujas, kā tas bijis iepriekš.

Kā zināms, pašreizējā sistēma ļauj cilvēkiem no Eiropas Ekonomiskās zonas – visām ES valstīm un Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas – un no Šveices brīvi ceļot un strādāt šajā zonā bez vīzām neatkarīgi no to profesionālajām prasmēm.

Kā zināms, Apvienotā Karaliste un ES uzsākusi sarunas par tā saucamo pārejas periodu pēc “Brexit”, kura mērķis ir ļaut uzņēmumiem un iedzīvotājiem pielāgoties jaunajiem noteikumiem.

Saskaņā ar tā dēvēto sarunu direktīvu Lielbritānijai šajā laikā būs jāturpina ievērot ES tiesību normas gluži tāpat kā citām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Izņēmums būs tikai tas, ka britu politiķi un diplomāti vairs nevarēs piedalīties kopīgo Eiropas lēmumu pieņemšanā.

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības ir gaidāma nākamā gada martā.