Lielbritānijas konservatīvie aicina Meju atkāpties no amata

Turpinoties “Brexit” sarunām, vairāki Lielbritānijas Konservatīvās partijas locekļi solījuši atbalstīt vienošanās līgumu, ja Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja atkāpsies no amata.

Lielbritānijas mediji vēsta, ka augsta ranga Konservatīvo partijas locekļi aicinājuši Meju atzīt sakāvi un atkāpties. Vismaz 11 ministri, tostarp arī vairāki viņas vadītās partijas ministri, apstiprinājuši, ka vēlētos pašreizējā premjerministra demisiju un iecelt pagaidu valdības vadītāju.

Pagaidām gan nav skaidrs, vai šo nostāju atbalsta visi konservatīvie un viņu sabiedrotie no Ziemeļīrijas Demokrātisko unionistu partijas.

Tikmēr Mejas birojs kategoriski noraidījis mediju ziņoto, norādot, ka premjerministre nevarētu tikt pārliecināta atkāpties.

Kā zināms, Eiropas Savienības (ES) līderi piekrituši atlikt “Brexit” līdz 22. maijam ar nosacījumu, ka nākamajā nedēļā Lielbritānijas Parlaments nobalsos par izstāšanās vienošanos. Ja izstāšanās līgumu neatbalstīs, tad ES līderi gatavi pagarināt sarunas vien līdz 12. aprīlim un tad sagaida no Londonas skaidrību par turpmāko plānu.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommon