Lielbritānijā atsākušās priekšvēlēšanu kampaņas

Lielbritānijas politiskās partijas atsākušas priekšvēlēšanu kampaņas saistībā ar 8.jūnijā gaidāmajām parlamenta vēlēšanu. Aģitācijas pasākumi tika uz laiku pārtraukti pēc terorakta Mančestrā.

Britu premjere Terēze Meja savas partijas uzvaras gadījumā parlamenta vēlēšanās sola sešas reizes samazināt imigrantu skaitu. Tiek uzsvērts, ka saskaņā ar statistikas datiem valstī gada laikā iebrauc apmēram 600 tūkstoši ārvalstnieku, un nedaudz vairāk par pusi no viņiem ir ES pilsoņi. Meja izvirzījusi mērķi to skaitu samazināt līdz 100 000.

Meja arī apņemsies samazināt imigrāciju no ES, kad būs pabeigta Lielbritānijas izstāšanās no šī valstu bloka.

Atsākoties priekšvēlēšanu kampaņām, Meja atkārtoti uzsvēra nepieciešamību veiksmīgi aizvadīt sarunas par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības. Viņa arī aizstāvēja savas Konservatīvās partijas politiku sociālās palīdzības jautājumos.

Jau vēstīts, ka sprādzienā pēc amerikāņu dziedātājas Arianas Grandes koncerta Mančestrā nogalināti 22 cilvēki, bet desmiti vairāki guvuši ievainojumus.

Pēc terorakta Lielbritānijas partijas apturēja priekšvēlēšanu kampaņas pirms 8.jūnijā paredzētajām parlamenta vēlēšanām.

Foto:Number10/https://www.flickr.com/photos/number10gov//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/