LG akciju pārdošana noslēgsies dažu mēnešu laikā, atklāj ministre

Vācijas energokompānijai “E.ON Ruhrgas International” (EON) piederošo “Latvijas Gāzes” (LG) akciju pārdošana vairāku Eiropas banku veidotajam fondam “Marguerite” noslēgsies tuvāko mēnešu laikā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Reizniece Ozola pastāstīja, ka LG akciju pārdošana virzās uz priekšu un pauda pārliecību, ka dažu mēnešu laikā darījums noslēgsies.

“”Marguerite” fonds ir nopietns investors, kas šobrīd strādā ar EON, lai akcijas iegādātos. Viņi arī aktīvi piedalās gāzes tirgus atvēršanas procesā, nāk uz konsultācijām, sniedz priekšlikumus arī likuma izstrādē. Viņi aktīvi interesējas, kādi būs spēles noteikumi, lai saprastu, kāda būs nākotne. Svarīgi, lai ieguldītās investīcijas būtu drošas,” sacīja ministre.

Jau vēstīts, ka “Latvijas Gāzes” akcijas, iespējams, tiks pārdotas vairāku Eiropas finanšu institūciju izveidotajam fondam “Marguerite”.

Kā zināms, līdz 2017. gadam paredzēts īstenot gāzes tirgus liberalizācijas projektu, kas paredz sadalīt “Latvijas gāzi” divos uzņēmumos. Viens ir gāzes tirgotājs un sadales tīklu operators, un otrs būtu pārvades un uzglabāšanas operators. Valdība konceptuāli atbalstījusi “Latvijas gāzes sadalīšanu”, taču galējais lēmums būs vēl jāpieņem Saeimā.